Drewniane narzędzia kuchenne

Drewniane narzędzia kuchenne to solidny wybór dyktowany tradycją

Z drewnianych akcesoriów do kuchni korzystały nasze babcie, a one przecież wiedzą, co jest dla nas najlepsze! Drewniane narzędzia do kuchni mają wiele zalet: są trwałe, odporne na zniszczenia, łatwo dają się czyścić, nie szkodzą im wysokie temperatury, a ich struktura sprawia, że nie rysują powierzchni garnków i naczyń. Dodatkowym atutem jest ich estetyczny wygląd i atrakcyjna cena.

Drewniane narzędzia do kuchni to nie tylko praktyczność, ale również styl.

Z racji na uniwersalny charakter drewna akcesoria, które oferuje nasz sklep internetowy, będą pasować do każdej kuchni. Bez względu na to, czy będzie to styl nowoczesny, rustykalny, loftowy czy à la górska chata, drewniany dziadek do orzechów, drewniany wałek, łopatka z drewna, łyżka z drewna czy drewniany moździerz będą na pewno spójnie komponować się z całą resztą. 

Które drewniane akcesoria kuchenne warto mieć w swojej kuchni?

Na pewno wszystkie te, których regularnie się używa. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. W naszym sklepie znajdują się drewniane przybory kuchenne wykonane starannie z najlepszego gatunkowo drewna. Zapewniamy, że każdy z nich będzie służył przez długie lata, ale lepiej jest to sprawdzić samemu!

Drewniane narzędzia kuchenne  Jest 17 produktów.

Podkategorie

 • Łyżki drewniane

  Bez łyżki zła strawa – chociaż dobra potrawa.

  Pierwsze łyżki do użytku stołowego znane były za czasów rzymskich. W Polsce już od XVII wieku produkcją łyżek drewnianych zajmowali się chłopi /mieszkańcy wsi / w porze zimowej, w czasie wolnym od prac polowych, dzięki temu mieli dodatkowy"grosz" w swoim ubogim budżecie. Łyżki w tym okresie przybierały kształt bardzo topornych narzędzi a wygładem bardziej przypominały chochlę czy płytką łopatkę. Gościły przede wszystkim na biednych stołach chłopów i stanowiły ich jedyny wartościowy przedmiot. Dlatego łyżka drewniana musiała być wykonana z twardego a zarazem łatwego w obróbce drzewa, że przetrwała nie jedno pokolenie. Tradycyjne rzemiosło wykonujące łyżki i inne narzędzia stołowe bez użycia maszyn z drzewa, pozostało do dnia dzisiejszego a w naszych kuchniach goszczą i cieszą się wielką popularnością.

  ŁYŻKI DREWNIANE DUŻE

  Z naszej oferty sklepowej jednym z klasycznych produktów drewnianych, który chcemy zaprezentować jest łyżka drewniana duża. Zastosowanie jej przy gotowaniu jest bardzo wszechstronne i wiele osób nie wyobraża sobie wielu prac kuchennych bez jej udziału. Są higieniczne, potrawy mieszane nimi nie tracą smaku składników oraz nie wchodzą w reakcję z produktami kwaśnymi. Na pewno nie poparzymy się trzymając ją za trzonek, jak to bywa przy mieszaniu łyżką metolową. Nie uszkadza dna garnka, obojętnie z jakiego tworzywa jest wykonane. Łyżka drewniana duża nadaje się znakomicie przy mieszaniu potraw w dużych garnkach, przy okazji świąt dla większej ilości gości czy w gastronomi, cateringach i kuchniach polowych. Zachęcamy do kupna, ponadczasowej, prostej łyżki drewnianej dużej, a może i u nas przetrwa długie lata jak jej imponująca historia.

 • Wałki drewniane
 • Moździerze drewniane
 • Ubijacze drewniane
Pokazuje 1 - 17 z 17 elementów