Programy telewizyjne poświęcone kulinariom święcą ogromne triumfy już nie tylko w tradycyjnych kanałach telewizyjnych ale także na platformach VOD takich jak Netflix czy Player. W takich programach liczy się przede wszystkim to, co cieszy oko, czyli piękny prowadzący, ładne szafki kuchenne w tle oraz efektowne naczynia, na których serwowane jest jedzenie. Oglądając ostatnio nowy program kulinarny "Bogate menu" zauważyłam, że potrawy podawane są bez wątpliwości na naczyniach z brytyjskiej manufaktury Churchill 1795. Wcale mnie to nie dziwi. Produkty wytwarzane w tej angielskiej manufakturze od lat zachwycają przebogatym wzornictwem. Jest oczywistym, że za tym idzie też niezrównana jakość.

Jednym z najchętniej kupowanych wzorów jest porcelana Churchill 1795 Stonecast Conflower, czyli talerze w kolorze chabru. Psychologowie i kognitywiści zwracają uwagę na fakt, że kolor niebieski nie kojarzy się bezpośrednio z jedzeniem, ponieważ ten pigment nie występuje w żadnym z warzyw czy owoców, jednak ze względu na to, że niebieski to dość popularny i łatwy do uzyskania kolor, od wieków zdobił ceramikę w wielu zakątkach świata.

Churchill Stonecast niebieski

Porcelana Churchill Stonecast Cornflower jest piękna sama w sobie. Ze względu na to, że kolor oraz glazura są kładzione ręcznie, talerze różnią się od siebie, co nadaje im wyjątkowy, rustykalny charakter. Ponieważ jednak ręcznie wykończone talerze prezentują najwyższą jakość oraz wyjątkowe parametry użytkowe, biorąc do ręki salaterkę lub talerz Churchill Stonecast Cornflower nikt nie ma wątpliwości, że ma do czynienia z elegancką porcelaną najwyższej jakości.

Cała kolekcja dostępna jest TUTAJ.