Chlebaki bambusowe

Drewno bambusowe znajduje coraz szersze zastosowanie w kuchni, dlatego nie dziwi, że w tej chwili w naszym sklepie internetowym dostępne są chlebaki wykonane z tego właśnie rodzaju drewna. Czym są pojemniki na pieczywo wykonane z elementów bambusowych i jakie są ich plusy?

Drewno bambusowe- czy bezpieczne?

W naszym sklepie internetowym znajdziecie kilka ciekawych chlebaków, których korpus jest wykonany z drewna bambusowego lub które posiadają deskę do krojenia wykonaną z tego rodzaju materiału. Jakie są zalety drewna bambusowego? Przede wszystkim musicie wiedzieć, że tak naprawdę deska bambusowa wykonana jest ze sprasowanej trawy bambusowej, których źdźbła są ułożone tak, by ewentualne płynne substancje znajdujące się na desce swobodnie odpływały, nie gromadząc się w jednym miejscu. Dodatkowo deska do krojenia pieczywa z bambusu jest dość tania oraz wytrzymała na uszkodzenia. Zatem jest to dobry materiał jeśli chodzi o kontakt z pieczywem.

Tradycyjny chlebak półokrągły otwierany

Wiele osób jest przyzwyczajonych do korzystania z półokrągłych chlebaków otwieranych. Inni z kolei wolą pojemniki na chleb, które swoim kształtem przypominają prostokątną skrzynkę zamykaną specjalną pokrywą, która jednocześnie pełni funkcję deski do krojenia chleba i bułek. W naszym sklepie internetowym znajdziecie chlebaki z obu kategorii (naturalnie w dobrych cenach!) a wybór odpowiedniego zależy przede wszystkim od aranżacji, jaką macie w swojej kuchni i od miejsca, jakim dysponujecie na pojemnik na pieczywo.

Chlebaki bambusowe  Jest 15 produktów.

Pokazuje 1 - 15 z 15 elementów