Kategorie

Blog

Marki porcelany, które warto znać. Polecani producenci porcelany

Marki porcelany, które warto znać. Polecani producenci porcelany

Porcelana stołowa wielu osobom kojarzy się z domowym, uroczystym obiadem u ukochanej babci – nie bez powodu. Starsze pokolenie niemalże z namaszczeniem traktuje piękną zastawę, ta z kolei jest często przekazywana z pokolenia na pokolenie i staje się pełną uroku, wytworną rodzinną pamiątką. Porcelana w dzisiejszych czasach jest symbolem elegancji i luksusu – ceramika produkowana obecnie na masową skalę w większości przypadków nie ma takiego uroku, co delikatna, ręcznie malowana zastawa wyciągana z kredensów jedynie na specjalne okazje. Nie oznacza to jednak, że w dzisiejszych czasach kupno porcelany jest trudnym zadaniem – wręcz przeciwnie! Wybór modeli jest ogromny, a i producentów pięknej zastawy jest coraz więcej. Dziś zrobimy dla Ciebie mini przegląd marek porcelany, które naprawdę warto znać.
Czytaj dalej
Zastawa stołowa – jak prawidłowo ułożyć sztućce i talerze?

Zastawa stołowa – jak prawidłowo ułożyć sztućce i talerze?

Pięknie nakryty stół to wisienka na torcie podczas każdego uroczystego posiłku. Nawet najpiękniejsza oprawa może jednak stracić swoje walory, jeśli zastawa będzie ułożona niedbale. Przygotowując aranżację całości, warto więc zadbać o każdy szczegół, zwłaszcza o sztućce i talerze. Dowiedz się, jak nakrywać do stołu, by całość prezentowała się pięknie i elegancko!
Czytaj dalej

Kolorowa porcelana - 5 najlepszych zestawów [RANKING]

Dzisiaj w każdej gazecie, w każdej telewizji śniadaniowej i na każdym portalu społecznościowym możemy podziwiać feerię kolorów na rustykalnie wystylizowanych stołach. Po 12 miesiącach możemy oficjalnie ogłosić, że rok 2020 może zostać uznany za rok kolorowej porcelany. Sprawdźcie nasz grudniowy ranking kolorowych linii porcelanowych. Może znajdziecie tu jakąś inspirację na prezent pod choink