Moździerze

Szukasz naczynia do rozcierania przypraw bądź ziół? Zapewne przyda ci się moździerz, czyli metalowe, kamienne lub drewniane naczynie w kształcie odwróconego dzwonu o półkolistym, gładkim dnie, w którym można ręcznie rozdrabniać różne składniki spożywcze za pomocą specjalnego tłuczka. W naszym sklepie internetowym znajdziecie zarówno niezniszczalne, ciężkie moździerze wykonane z marmuru jak i lekkie miseczki z drewnianym tłuczkiem, które szybko i bezproblemowo rozetrą zioła czy przyprawy.

Lekki moździerz drewniany

Tradycyjnie moździerze większości z nas kojarzą się z ciężkimi, aptecznymi przyborami do rozcierania ziół lub innych medykamentów. Ponieważ czasem nie rozcieramy przypraw oleistych tylko suche ziarna, nasiona, owoce możemy śmiało skorzystać z lekkiego, uniwersalnego moździerza, w którym za pomocą dobrze wyprofilowanego tłuczka rozbijemy ziarnka soli, pieprzu- generalnie wszystkiego, co jest suche. Najlepiej jest używać drewnianego moździerza zawsze do przypraw o podobnym smaku. Drewno nie nadaje się na dłuższą metę do rozbijania czosnku, liści ziół, ponieważ drewno przejmie kolor i zapach rozcieranego w nim produktu.

Solidny moździerz kamienny

Tego typu produkt jest masywny i będzie służył w każdym gospodarstwie domowym latami, ba, będzie nawet prezentem dla Waszych wnuków. Moździerze wykonane z marmuru dostępne w naszym sklepie internetowym to absolutna podstawa działań związanych z ziołami. Można w nim swobodnie rozcierać i ugniatać zioła, czosnek, kardamon, korę cynamonową. Dzięki masywnemu, kamiennemu tłuczkowi o dość dużej średnicy poradzisz sobie bez problemu z dowolnym materiałem.

Żeliwny moździerz do ziół

Żeliwo jest niezniszczalne! To idealny materiał wykorzystywany od wielu dziesięcioleci w aptekarstwie, który znalazł swoje miejsce w kuchni. Są to najdroższe z dostępnych w naszym sklepie internetowym moździerzy ale nic nie zastąpi ich stabilności i ogólnej wytrzymałości. Dodatkowo moździerze żeliwne Skeppshult są w 100% pozbawione jakichkolwiek szkodliwych dla organizmu składników, które mogłyby się wydzielać podczas ucierania ziół i przypraw.

Moździerze  Jest 8 produktów.

Pokazuje 1 - 8 z 8 elementów