Deski do krojenia drewniane

Deska do krojenia to oprócz noża podstawowa rzecz w kuchni. Za dawnych czasów nikt nie zwracał uwagi na to, z jakiego materiału wykonane są deski, z których korzysta się w kuchni. Grunt, by było ich kilka i żeby wyglądały w miarę estetycznie. Dzisiaj klienci sklepów internetowych zainteresowani gastronomią i gotowaniem szukają różnych desek do krojenia- w różnych kształtach i wykonanych z drewna, tworzywa czy ze szkła, stosownie do przeznaczenia. Najbardziej popularnym rodzajem deski do krojenia są te wykonane z drewna i tego rodzaju produkty sprzedają się najlepiej w naszym sklepie internetowym.

Jakie są najlepsze deski do krojenia?

Ogólna zasada odnosząca się do drewnianych desek do krojenia to "im twardsza, tym lepsza". Właśnie dlatego u nas znajdziecie super wytrzymałe deski do krojenia z drewna akacjowego, dębowego i kauczukowego, które przy dobrej konserwacji będą przez wiele lat służyły w Twojej kuchni. Dlaczego akurat te rodzaje drewna są cenione w kuchni? Ponieważ ich twardość gwarantuje, że podczas kontaktu z nożem nie zniszczą się zbyt szybko oraz że nóż nie zrobi w desce szczeliny, w której gromadzić się mogą drobnoustroje. Drugą ważną zaletą tych desek jest również to, że nie tępią noży, co jest ważne dla każdego miłośnika gotowania.

Jak dbać o deskę drewnianą?

Choć niektórzy mogą uważać, że drewniana deska jest niehigieniczna (bo nie można jej myć w zmywarce), to są też tacy, którzy wolą razem z krojonymi pokarmami zjeść mikrowłókna drewna niż...plastiku z plastikowej deski. Deska drewniana odpowiednio myta i konserwowana jest wspaniałym produktem, który może służyć w kuchni latami. Najważniejszym elementem jest prawidłowe mycie drewnianych desek do krojenia. Należy ją dokładnie umyć miękką stroną gąbki używając przy tym maksymalnie ciepłej wody, która zabije i wypłucze drobnoustroje czające się w zakamarkach drewna. Następnie trzeba deskę wytrzeć do sucha i przechowywać ją do kolejnego użycia w suchym miejscu. Raz na 2-3 tygodnie konieczne jest zaimpregnowanie deski jadalnym olejem (np. lnianym czy z oliwy z oliwek)- to odświeży wygląd deski oraz wyposaży ją w dodatkową barierę ochronną przed bakteriami.

Zapraszamy do przejrzenia naszej bogatej oferty i konkurencyjnych cen desek drewnianych do krojenia. Na szczególną uwagę zasługują deski do krojenia sygnowane marką HEALTHY PLAN BY AN Anny Lewandowskiej!

Deski do krojenia drewniane  Jest 18 produktów.

Pokazuje 1 - 18 z 18 elementów